Plavání s volně žijícími delfíny

Týden strávený plaváním s volně žijícími delfíny dlouholebými, šnorchlováním u korálových útesů a pohodou na jachtě Diamond Explorer uprostřed nádherné korálové laguny Sataya v Rudém moři.

Program plavby

Sobota

Do Egypta na letiště Marsa Alam přiletíte ráno před šestou hodinou. Na letišti si zakoupíte vízum a projdete kontrolu dokladů, vyzvednete si zavazadla a před budovou letiště už vás bude očekávat česky mluvící delegát cestovní kanceláře Diamond wave s.r.o. a zástupce egyptské společnosti Diamond Fleet, v jejich doprovodu uložíte zavazadla do připraveného busu a společně vyrazíme na asi dvou a půl až tří hodinovou cestu na jih do přístavu Hamata. Tam už bude připravená obytná jachta Diamond Explorer. Nalodíme se, vypijeme „Welcome drink“, povíme si základní pravidla pobytu na lodi. Mezitím posádka přepraví na loď vaše zavadla a vy se budete moci ubytovat v kajutách a posnídat.

Sobota

Po snídani se vydáme na asi tří hodinovou plavbu do nádherné korálové laguny Sataya, kde jsou korálové útesy kolem dokola až téměř k hladině, čímž fungují jako vlnolam, aby s námi moře nehoupalo a celý týden jsme si mohli užít bez mořské nemoci. Po zakotvení vám budou vysvětlena další pravidla, tentokrát týkající se plavání kolem lodi v době kotvení a výjezdů na motorových člunech z lodi za delfíny a na korálové útesy. Mezitím nám kuchaři připraví oběd, po kterém bude pauza na zabydlení se v kajutách a vybalení si. Potom si vyzkoušíme nebo se naučíme šnorchlování u lodi. A pokud budou v zátoce stále delfíni ochotní se nám věnovat, vyjedeme za nimi. Pokud už tu nebudou a vy budete mít chuť a sílu po skoro probdělé noci, můžeme si zašnorchlovat u korálových útesů a pokochat se nádherou života pod hladinou Rudého moře. Tento první den je trochu netypický právě kvůli noci a dopoledni strávených na cestě, takže většinou nezbývá moc sil na večerní posezení.

Neděle

Druhý den ráno už jsou ale všichni zase v pohodě a může začít klasický den v Sataye. To znamená, že zájemci mají sraz na palubě kolem šesté hodiny a budeme delfínky vyhlížet společně. Nebo se můžeme domluvit, že budete všichni klidně spát a až posádka nebo průvodci uvidí první delfíny v zátoce, vzbudíme vás s informací, za jak dlouho vyrážíme na výpravu. V těchto ranních hodinách bývají delfíni nejkomunikativnější. Na loď se vracíme kolem osmé na snídani. Po ní si dáme pauzu a kolem desáté opět vyrážíme na člunech z lodi. Zpět budeme na oběd. Po obědě je delší pauza na siestu a kolem půl třetí až půl čtvrté vyrážíme opět na moře. Vracíme se na loď na malou svačinku a pak už jen odpočíváme a bavíme se každý podle svého.

Neděle

Můžete si přibalit jógamatku nebo jinou podložku na cvičení. Pokud bude zájem, můžeme si před večeří zacvičit jógu nebo jiná protahovací a uvolňovací cvičení, případně si užít meditační vizualizaci na domluvené společné téma. Někdy s námi na lodi pobývá i jinak nadaný cvičitel nebo tanečník a vyzkoušíme i jiné aktivity. Pokud není zrovna ten váš týden nějak tematicky zaměřený (jóga, tanec, léčivá hudba atd). Po sedmé hodině je večeře a pak už jen volná zábava. A pokud někdo miluje spánek pod širým nebem, můžete se vyspat na některé z palub. Výhled na noční oblohu nad Rudým mořem je úžasný v jakékoli fázi měsíce.

Neděle - Středa

Pokud na některé z našich výprav z lodi nezastihneme delfínky nebo budou zrovna odpočívat, potom pojedeme na některou část krásných korálových útesů okolo nebo uvnitř laguny a budeme se kochat nádherou podmořského světa. A tak to chodí až do pátého dne. Pokud loď kotví, můžete samozřejmě kdykoli do moře v okolí lodi. A nezapomínejte, že žádné aktivity nejsou povinné. Prostě si tuhle dovolenou užijete po svém.

Čtvrtek

Šestý den dopoledne bude začínat jako předešlé dny, ale před obědem se s delfínky a Satayou rozloučíme. Po obědě vyrazíme na cestu k ostrůvku Om Al Sheikh. Kolem něj budeme moci šnorchlovat nebo si užívat příjemnou písečnou pláž a po večeři na něj ještě vyjedeme na člunech a trochu se "uzemníme" pevninou při posezení u ohně. K příjemné atmosféře jistě napomůže i kafčo připravené tradičním způsobem na ohni nebo tanec na písečné pláži.

Pátek

Sedmý den dopoledne se ještě budeme moci kochat nádherou podmořského světa u korálových útesů kolem ostrůvku. Nebo si užívat vyhřátý písek na pláži. Po obědě odjedeme do přístavu, kde už bude čas sbalit všechny své věci a připravit se na cestu domů. Kolem půlnoci nás odvezou autobusy na letiště a kolem jedenácté hodiny dopoledne budete v Praze. Věříme, že šťastní, spokojení a plní krásných zážitků.

V ceně zájezdu je samozřejmě plná penze formou bufetu. Přesné označení je Soft all inclusive, což znamená, že pro nás dva skvělí kuchaři připraví snídani, oběd, lehkou odpolední svačinku a večeři. Mimo to máme stále k dispozici samoobslužný bar, kde si sami kdykoli můžete připravit kávu nebo čaj, nalít si z několika druhů nealkoholických nápojů a zakousnout se do nějaké sušenky či preclíky. Pokud má někdo zájem o alkoholický nápoj, nemáme nic proti tomu, když si něco dovezete sami z domova nebo koupíte na letišti, ale s citem. Mimo kuchařů se o vás budou starat i další členové posádky, kteří se vám budou snažit pobyt co nejvíce zpříjemnit a usnadnit.

Spousta lidí si takový zájezd vybere jako úžasný neobvyklý zážitek, někdo jako splnění svého snu, jiní zase jako setkání s inteligentními živočichy. A velmi mnoho lidí touží po setkání s delfíny pro jejich jedinečnou energii a možnost energetické transformace. V jejich blízkosti opravdu dochází velmi často ke změnám v našem myšlení a vnímání. Jsou to nádherné chvíle, které sebou dost často nesou životní změny a „otevírání srdce“. Pokud se vám na našem zájezdu něco podobného bude dít, nebojte se oslovit naši česky mluvící delegátku a požádat o pomoc nebo alespoň sdílení zážitků a pocitů. Nikdy v tom nejste sami.

Potápění s přístrojem

Potápěči s licencí, pokud máte zájem o nějaký ponor v této oblasti v průběhu dovolené, určitě si vezměte licenci s sebou a nahlaste nám to předem ve své přihlášce. A kdo potápění ještě nikdy nezkusil, ale rád by měl i tento zážitek, máte možnost některé odpoledne, kdy nebudou v zátoce delfíni. Případně budou, ale nebude se jim chtít se nám již věnovat. Pak vyrazíme do mělké části zátoky a za asistence zkušeného průvodce se budete moci po krátké instruktáži ponořit do 5-6 metrů, kde nehrozí dekompresní onemocnění. Děti pouze do 2 metrů se souhlasem rodičů.