SATAYA - Informace

Vybavení lodi

Společné klimatizované prostory jsou jídelna a salónek s televizí, kde si můžete přehrávat i vlastní videa a fotky. Pak jsou tu tři podlaží venkovních palub. Kajuty jsou dvoulůžkové. V každé z nich je malá lednice, skříňka na oblečení a koupelna se sprchou, umyvadlem a záchodem. Ručník je samozřejmostí, na mořskou vodu si ale vezměte vlastní ručník. Samozřejmě jsou i kajuty klimatizované s možností ovládání. Pokud máte zájem o kajutu s manželskou postelí, určitě to zapište do přihlášky a my se vám pokusíme vyjít vstříc. V každé kajutě i dalších prostorách lodi je možno využívat elektrické zásuvky, do kterých nepotřebujete žádný adaptér na české elektropřístroje. A rozhodně se nebojte nesnesitelných veder. Jednak na lodi funguje klimatizace. A pak si taky musíme uvědomit, že nejsme na vyprahlé a rozpálené pevnině. Všude kolem nás je moře a na části paluby stín. A na bocích lodi většinou příjemně pofukuje větřík.

Co s sebou?

Každopádně nějaké lehké a vzdušné oblečení – šaty, sukně, tuniky, trika. Chlapi kraťasy a trika. Je to léto v Egyptě. Do letadla je vhodné přibalit nějakou mikinu a teplé ponožky pro ženy. Boty na lodi nepotřebujete žádné. Chodíme bosí. Takže jen nějaké pohodlné na cestu, případně do písku na ostrov. Určitě věnujte pozornost oblečení do vody. Samozřejmě plavky. Dále doporučujeme nějaké triko a šortky nebo legíny na šnorchlování. Plaveme většinou jednu a půl až dvě hodiny v kuse na hladině vody, tak ať se nespálíte a můžete si pobyt užívat. Vhodné je oblečení s UV filtrem, ale nutné není. Někomu stačí krátký rukáv i nohavice, ale někdo preferuje dlouhé provedení. Případně lycrový overal. Dále určitě potřebujete ploutve, potápěčské brýle a šnorchl nebo obličejovou masku. Doporučujeme toto nakoupit osobně a vyzkoušet, aby vám bylo vybavení příjemné a plnilo stoprocentně svou funkci. A nezapomeňte na ručník na slanou mořskou vodu po plavání. Ručníky z kajut prosíme používat pouze v kajutách.
Určitě je dobré mít i fotoaparát nebo videokameru vhodné do vody. Případně vodotěsný obal na mobilní telefon pro focení pod vodou, ten ale ne každému vyhovuje.
Vhodné jsou i kvalitní sluneční brýle a kvalitní péči na pleť proti UV záření.
A ještě si zkontrolujte platnost pasů. Do Egypta je třeba cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu domů.

DŮLEŽITÁ PROSBA!

A ještě vás poprosíme o speciální pozornost při nákupu opalovacích prostředků, aby neobsahovaly OXYBENZONE (Benzophenone-3). Je to uvedeno v jejich složení. Pro lidské zdraví, zdraví delfínů, ale i podmořských živočichů (včetně korálů) nejsou bezpečné zejména takové ochranné prostředky, které tuto látku obsahují. Oxybenzon (chemicky 2-Hydroxy-4-metoxyfenyl, C14H12O3) je organická sloučenina používaná jako syntetický UV filtr a přísada do krémů. Na některých opalovacích prostředcích naleznete značku Coral friendly, pak nemusíte studovat složení a víte, že to neublíží ani vám ani mořským živočichům. Prosím, chraňme tento úžasný ekosystém všichni společně.

Bezpečnost na lodi

Pokud by se vyskytly bežné zdravotní potíže jako nachlazení, drobné oděrky např. od korálů atp., je na lodi k dispozici vybavená příruční lékárna obsahující např. kapky do nosu a do uší, kapky na kašel, prostředky proti bolesti nebo střevním problémům a prostředky snižující horečku, obvazový materiál, náplasti. V případě závažnějších zdravotních potíží, bude postižený převezen na pobřeží, odkud bude dopraven k lékaři. V případě vážnějšího úrazu bude vysílačkou přivolán vrtulník nebo rychločlun záchranné služby. Instruktoři i posádka lodi mají všichni kurzy první pomoci.

Cena

pobyt

TERMÍN DOSPĚLÝ DÍTĚ (5 - 12 let) * DÍTĚ (2 - 5 let) * DÍTĚ (do 2 let) + LETENKA REZERVAČNÍ POPLATEK
Nabídka zde 27 000 Kč 24 500 Kč 6 000 Kč ZDARMA od 11 500 Kč
(dle aktuálního ceníku letecké společnosti)
10 000 Kč

(splatný po objednání)


* Ve věkových kategoriích 0-5 let je lze objednat celkem pouze jedno dítě v rodině. Další děti spadající do těchto kategorií je možno objednat za cenu odpovídající kategorii 5-12 let.

Toto jsou základní ceny zájezdu, které se mohou v jednotlivých termínech lišit podle nabízeného doplňkového programu.
Doplňkový program nemusí být povinný a tedy ani zpoplatněný.

Cena zahrnuje:

- Zpáteční letenka: ČR - Egypt - ČR
- Trasa plavby směřuje do oblasti Fury Shoal, jižně od Marsa Alam, kde bude loď kotvit v laguně Sataya Reef
- Ubytování: 2-lůžkové kajuty s vlastním WC, sprchou, lednicí, klimatizací a osuškami na safari lodi
- Strava a nápoje: Soft All inclusive – denně čerstvě připravované pokrmy, stravování formou bufetu v restauraci a nealkoholické nápoje k dispozici na baru 24hod/denně
- Transfer z letiště do přístavu a zpět
- Povinné poplatky za vstupy do přístavu
- Asistence průvodců na motorových člunech při kontaktech s delfíny i při šnorchlování na korálových útesech a stálé služby posádky a průvodců
- Ponor s potápěčskou výstrojí na zkoušku v doprovodu instruktora
- Návštěva neobydleného ostrova v národní parku Wadi Gemal
- Česky mluvící delegát po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje:

- 25 $ nebo 23 € vstupní vízum do Egypta na osobu (i dítě). Platí se na místě po příletu na letišti. Připravte si tuto částku pokud možno přesně a to v USD. Vyhnete se tak zbytečným průtahům a zmatkům při přepočítávání odpovídající částky např. z EUR na USD, či Egyptskou Libru
- Cestovní pojištění zdravotních výloh a pojištění proti stornu zájezdu. Parametry povinného i doporučeného pojíštění naleznete zde
  Můžete využít naši nabídku pojištění, která je komplexní a za výhodnou cenu
- 50 € Sataya park, poplatek vybíráme na lodi v hotovosti. Jedná se o poplatek za pobyt a vstup do rezervace Sataya, kde budeme plavat s delfíny. Placeno vládě Egypta. I za děti od 6 let
- Od 60 € spropitné posádce lodi Vybíráme na konci pobytu jako výraz poděkování a spokojenosti s poskytnutým servisem. Toto je minimální částka. Pokud budete spokojeni, můžete samozřejmě posádku odměnit vyšší částkou. V Egyptě je toto oficiální forma části mzdy pro zaměstnance.

Informace o místech a delfínech

Delfín dlouholebý (Stenella longirostris)

patří k nejobratnějším kytovcům a je proslulý svými akrobatickými kousky ve vzduchu. Má štíhlý dlouhý zobák a nápadně vysokou hřbetní ploutev trojúhelníkového tvaru. Existují čtyři poddruhy delfína dlouholebého, lišící se hlavně tvarem těla, velikostí a zbarvením. Dospělý jedinec váží 45–75 kg a dorůstá délky 1,3–2 m. Zbarvení těla je černé nebo tmavě šedé, spodní část těla je světlá nebo i bílá, okraje očí a pysků jsou černé.
Žije v hejnech, která mohou mít stovky až tisíce členů. Živí se malými rybami a hlavonožci, pro které se potápí do středních hloubek. Loví v noci. Když vyskakuje z vody, skáče až tři metry nad hladinu, přitom různě prohýbá tělo, vlní se nebo se otáčí kolem podélné osy až sedmkrát při jediném skoku. Význam tohoto chování není znám, ale pravděpodobně kvůli zábavě.


Sataya

Dolphin Reef se nachází hluboko na jihu Egypta v oblasti "Fury Shoal" situované jižně pod Marsa Alam. Tento útes byl pojmenován právě po delfínech, kteří v této oblasti žijí a jsou zde pravidelně k vidění (i přes 100 kusů najednou!!!). Mimo jiné budete také ohromeni množstvím a barvami mořských korálů a mnoha druhy ryb a mořských živočichů, jako mořské želvy, trnuchy, rejnoci a podobně. Hloubka vody, kde budeme plavat s delfínky nebo šnorchlovat se pohybuje od 1 do 10 metrů. Pokud si nejste jisti svým plaveckým uměním, bude vám k dispozici průvodce nebo nějaký vhodný člen posádky a samozřejmě i záchranná vesta.

.