Logo Redseadiamond Logo Diamondwave Logo Diamondfleet

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pokud jste se rozhodli pro některý z našich zážitkových zájezdů nebo pro jakýkoliv úplně jiný, můžete využít naši nabídku cestovního pojištění.

Tabulka pojištění

Informace k pojištění


Tato nabídka zahrnuje jak běžné zdravotní výlohy v případě malých i velkých komplikací, tak také náhrady v případě pozitivity nebo potřeby léčit na hotelu či v nemocnici současný celosvětový „hit“ Covid-19, včetně nákladů na karanténu nebo na pobyt rodinného příslušníka, který vám nebo vašim blízkým bude oporou v nepříjemných chvílích. A pokud si myslíte, že to už je dnes snad samozřejmost u cestovního pojištění, tak vážně není. A pak taky ne každá pojišťovna nabízí pojištění i do takzvaně „červených zemí“ nebo dokonce tmavě červených, mezi které v době, kdy toto píši, patří i Egypt, který je naší výhradní destinací. V naší nabídce jsou tato pojištění označena červeně (pokud je červená jen nahoře, pak to platí pro celý příslušný sloupec).

V pojištění jsou zahrnuty samozřejmě i případy ztráty nebo odcizení či zničení cestovních zavazadel, cestovních dokladů a dalších osobních věcí. I když se vám nechtěně „povede“ způsobit nějakou škodu, můžete být stále krytí. A pokud jste aktivní sportovci nebo jen nadšenci, co si rádi vyzkouší kdejaký nový zážitek, případně s námi budete chtít strávit týden na jachtě na Rudém moři šnorchlováním a plaváním s delfíny nebo potápěním se za krásami podmořského světa (který je v Rudém moři opravdu nádherný) nebo za vraky lodí z různých historických období, pak nezapomeňte využít nabídky připojištění rizikových sportů, pokud již není v základní sazbě.

Při vybírání toho správného pojištění právě pro vás rozhodně sledujte i maximální limity plnění a mějte na paměti, do které země právě cestujete. Například námi nabízený Egypt už je celkem z ruky a případné náklady na přepravu osoby v případě nutnosti, jsou opravu vysoké. V tomto případě rozhodně nebude dodatečný minimální nabízený a nejlevnější limit 5 miliónů Kč. Do Egypta a celkově mimo Evropu je rozhodně doporučován vyšší limit pojistného plnění. Tady je nejzajímavější nabídka pojišťovny AXA Assistance s limity 500 miliónů korun, Uniqa s 15 milióny korun a Union, která proplácí do výše skutečných nákladů bez limitu.

V dnešní době, více než kdy jindy, bychom rádi připomněli také doplňkové pojištění proti stornu zájezdu. Samozřejmě se může kdykoli komukoli z nás přihodit něco nepředvídaného, co nás zabrzdí a máme po legraci. To se ale může stát i bez cestování. V současné celosvětové situaci ohledně nutnosti testování na Covid-19 může nastat situace, že i když se cítíme skvěle a v úžasné kondici, prostě vyjde povinný (pokud je zrovna povinný) PCR test pozitivně… A co teď s tím? Máme už pouze dva dny do odletu a asi ne každý z nás za sebe rychle sežene náhradu. A ani my ani jiná cestovní kancelář nebo agentura už nemůže vrátit peníze, protože už jsme i my museli uhradit váš zájezd a letenku. V tomto případě vás může pojištění proti stornu zájezdu aspoň částečně odškodnit. My nabízíme možnosti pojištění s 10 % nebo 20 % spoluúčastí. Žádná pojišťovna bohužel nechce hradit vše. I zde jsou další záludnosti, na které si dejte pozor při vybírání toho nejlepšího. Hlavně na termín sjednání pojistné smlouvy vzhledem k úhradě zájezdu nebo datu odletu. Každá pojišťovna to má jinak. Nám opět přijde nejlepší AXA Assistance s nutností sjednání pojištění minimálně 14 dní před odletem. Pokud odlétáte dříve než za 14 dnů (například Last minut), pak jsou vhodné pojišťovny Uniqa a Union. Vždy platí, že základní pojištění je cestovní pojištění včetně léčebných výloh a k tomu je připojištění na storno zájezdu. To znamená, že je třeba si pro oboje zvolit jednu pojišťovnu.

Naše nabídka je kalkulovaná pro dospělé ve věku 18 až 69 let (Uniqa je pouze do 65 let). Vzhledem k zaměření našich zájezdů jsou našimi klienty právě lidé této věkové kategorie. Ale moc rádi samozřejmě uvítáme jak mladé, tak „dospělejší“ dospělé. Děti mají pojištění o něco levnější, naopak senioři a lidé s chronickými zdravotními problémy či tělesným postižením mají pojistné o něco vyšší. Vše vám samozřejmě sdělíme na základě vašeho požadavku. Dále je výhodné požádat o rodinné nebo skupinové pojistné, pokud necestujete sami.

A pokud vás zajímá naše doporučení, pak jednoznačně pojišťovna AXA Assistance s produktem Excelent. To je ten druhý sloupeček v naší nabídkové tabulce s plněním zdravotních výloh do 500 miliónů korun. Toto doporučení je založeno na poměru ceny, rozsahu plnění, termínů pro sjednání a platbu a samozřejmě i na zkušenostech s vyřizováním škodních událostí a následném vyplácení pojistného plnění. Mimo to má tato pojišťovna celosvětovou síť smluvních zdravotnických zařízení a nepřetržitou česky hovořící asistenční službu. Další podmínky a výhody tohoto pojištění naleznete v přiložené tabulce Základních informací.

Tato naše nabídková tabulka je počítána také pro destinaci Egypt a cenu zájezdu 30 tisíc korun. Je to přibližná cena, za kterou jsme schopni nabídnout naše zážitkové zájezdy k starověkým památkám v okolí Nilu, týdenní pobyt na jachtě v korálové laguně Sataya strávený plaváním s volně žijícími delfíny a šnorchlováním i potápěčské expedice v Rudém moři. Pokud máte zájem o pojištění pro jiný zájezd v jiné cenové relaci a pro jinou destinaci nebo preferujete jinou pojišťovnu, neváhejte se obrátit s poptávkou na naši externí specialistku Lenku, jejíž kontakty naleznete na konci tohoto článku. Pokud si vyberete nějaké námi nabízené pojištění, kontaktujte nás pro zprostředkování nebo rovnou paní Lenku na mailu, kde jí sdělíte požadavek a připíšete celé jméno, datum narození, adresu trvalého bydliště, telefonní číslo a mailovou adresu už má. Samozřejmě můžete využít i telefonní kontakt, jen prosím respektujte, že se stará i o jiné klienty, a ne vždy může vzít hovor hned. Pokud to nepůjde, ozve se vám určitě zpět co nejdříve. Po domluvě na produktu vám bude vytvořena pojistná smlouva, která přijde na váš email. Vy si pak můžete před platbou pojistného přímo na účet vámi zvolené pojišťovny vše zkontrolovat a vytisknout nebo do mobilního telefonu stáhnout Kartičku pojistníka pro případ potřeby v zahraničí.

Teď to trochu vypadá, že vám pojištění nutíme a strach z nenadálých situací programujeme. Rozhodně ne. Bohužel současná společenská situace si to vyžaduje a dokonce v Egyptě i jiných zemích můžete být kontrolováni hlavně kvůli pojištění zdravotních výloh v souvislosti s onemocněním Covid-19. Egypt má pojištění zdravotních výloh jako povinnost pro všechny turisty. A nehledě na to už jste určitě sami zažili situace, kdy jste si zapomněli doklady nebo právě pojištění. Dokud si to neuvědomíme, jsme v pohodě a v klidu. Od chvíle, kdy nám to dojde, býváme nervózní a strachujeme se z kontroly nebo v případě pojištění, co kdyby přišel úraz nebo nemoc. Náš mozek je v tomhle opravdu mistr katastrofických scénářů. Proto je lepší si pojištění zaplatit a nevyužít to, než se nervovat celou dovolenou, co kdyby….

Ať už si vyberete z naší nabídky zájezdů nebo pouze možnost námi zprostředkovaného pojištění nebo pojedete na zájezd úplně jiný s pojištěním odjinud, přejeme vám úžasné a nezapomenutelné zážitky a pohodu a vždy šťastný návrat zpět domů.

Specialista na pojištění

Lenka Šípová

+420 604 243 319

Lenka.sipova@img.cz

Základní informace a rozsah pojištění AXA ZDE